arm saba asli

 

شرکت سرمايه‏ گذاري صباتأمین یک هلدینگ مالی است که با ارائه‏ خدمات در بازارهای مالی در سطح ملی و بین‌المللی، نیازهای مجموعه‏ ی شستا، هلدینگ‏های تابعه‏ ی آن و دیگر سازمان‏های بزرگ مقیاس را تأمین می‏ نماید. روان سازی نقدشوندگی سهام شرکت های وابسته به گروه تامین اجتماعی و تامین منابع مالی مورد نیاز شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، از جمله مهم ترین برنامه های عملیاتی شرکت سرمایه گذاری صباتامین است.
حضور فعال و مؤثر در بازارهای مالی و کسب بیشترین بازده ممکن در این بازارها با توجه به ریسک‏های موجود و اقتضائات محیطی و نیز نقش ‏آفرینی به عنوان بازوی مالی شستا در هر شرایط از مهم‏ترین اهداف بنیادی شرکت است.
صباتامین هم اینک با داشتن منابع مالی مناسب، نیروی انسانی مجرب و توانمند، بازوهای اجرایی فعال در بازارهای مالی، ارتباطات گسترده‏ برون‏سازمانی و چابکی در تصمیم‏گیری می‏ کوشد به یک برند معتبر و منحصربه‌فرد در بین هلدینگ‏های مالی كشور و نیز مشاور حرفه‏ای در حوزه سبدگردانی تبدیل گردد. همچنین با ایجاد یک نظام مدون و مؤثر در زمینه‏ی مدیریت منابع انسانی و مدیریت ریسک، موجبات اصلاح و بهبود عملکرد شرکت نیز فراهم گردیده است.
شركت سرمايه‏گذاري صباتأمین در درجه اول یک بنگاه اقتصادی است اما در ضمن اعتقاد داریم فعالیت‏های اقتصادی باید همراه با قانونمندی، شفافیت عملکرد، پاسخگویی و پایبندی به مسئولیت‏های اجتماعی باشد و چنین فعالیتی، حقوق صاحبان سهام را حفظ نموده و شرایط توسعه پایدار را فراهم می‏کند.
لازم به ذکر است موضوع فعاليت شركت طبق ماده 2 اساسنامه به شرح زير مي باشد:
- خريد، فروش و پذيره نويسي سهام شركتهاي پذيرفته شده در بورس و خارج از بورس و خريد و فروش كالاهاي قابل معامله در بورس (كالا) در داخل و خارج از كشور.
- خريد و فروش انواع اوراق بهادار و مشاركت.
- ايجاد و خريد موسسات كارگزاري (اوراق بهادار، كالا و فلزات) در سازمان بورس اوراق بهادار داخل و خارج از كشور.
- سرمايه‏ گذاري و مشاركت در شركتها و موسسات توليدي، تجاري، بازرگاني، خدماتي و نهادهاي مالي داخلي و خارجي.
- اخذ نمايندگي از موسسات و شركتهاي معتبر داخلي و خارجي جهت تحقق اهداف و موضوع فعاليت شركت .
- ايجاد و حذف نمايندگي ها يا شعب در هر نقطه از ايران و يا خارج از ايران.
- ارائه خدمات مشاوره اي و سيستم هاي مكانيزه مختلف مالي و غير مالي به شركتهاي غير بورسي جهت پذيرش و ورود به بورس اوراق بهادار و ساير شركتها .
- مشاوره و ارائه خدمات مالي ، اقتصادي و سرمايه‏ گذاري به اشخاص حقيقي و حقوقي .
- استفاده از تسهيلات مالي و اعتباري بانك‏ها و موسسات مالي و اعتباري داخلي يا خارجي .
- انتشار اوراق مشاركت و اوراق قرضه.
- انجام فعاليتهاي بازرگاني و همچنين كليه امور و فعاليت هايي كه بطور مستقيم يا غير مستقيم براي تحقق اهداف و موضوع فعاليت شركت لازم و مفيد باشد.